ULive nedir?

ULive UrbanRiders derslerinin yer aldığı dijital fitness platformunun adı.

Derslere nasıl katılım sağlayabilirim?

App Store veya Google Play platformlarına “ULive” yazarak uygulamayı indirebilirsin. Kullanıcı adın ve e-mail adresinle mobil uygulamamızı giriş sağladıktan sonra derslere katılım sağlamak için üye olman gerekiyor.

Derslere katılım sağlamak için hangi cihazları kullanabilirim?

Telefon sürümün İOS için 13.O, Android için ise 6.0’dan az olmaması gerekiyor. Telefon ve tabletten tüm derslere erişim sağlayabilir ve istersen televizyona da tüm antrenmanları yansıtabilirsin.

Web sitesine geldikten sonra ne yapmam gerekiyor?

Sitede yer alan “Ücretsiz indir” sekmesine tıklayarak mobil uygulamalarımızı indirebilirsin. Tercih ettiğin ULive Pass (aylık ve yıllık) veya UBike kiralama opsiyonu olan paketlerden birini seçmen gerekiyor. Sen ödemeni gerçekleştirdikten sonra biz paketinin tanımlamasını yapıyoruz ve sen dijital içeriklerimize ulaşım sağlayabiliyorsun.

Online hizmetinizde hangi dersler yer alıyor?

Indoor Cycling, bUUt, Pilates, ABS, Yoga ve Stretch derslerinin hepsi ULive’da yer alıyor.

ULive’da canlı yayın dersler var mı?

ULive’da her gün canlı yayında ders var. Hem canlı yayın hem de her hafta genişleyen antrenman kütüphanesi ile yüzlerce ders seni bekliyor. Canlı yayında yapılan tüm dersler kaydediliyor. Paketinin süresi boyunca dilediğin derse katılabilirsin.

Önceden kaydedilmiş derslere ulaşmak için internet bağlantısına ihtiyacım var mı?

Hem canlı yayın derslerine hem de önceden yüklenen derslere ulaşmak için internet bağlantısına ihtiyacın var.

Indoor Cycling, bUUt, Pilates, ABS, Yoga ve Stretch derslerinden sadece birine katılmak istiyorum. Yine de paket mi satın almalıyım?

Evet, bütün dersleri kapsayan paketlerimizin tek farkı paket zamanları. Onun dışında ULive paketi satın aldığında bütün derslere erişim sağlayabileceksin.

Paketimin kapsamı nedir?

Paketin bütün dersleri kapsıyor.

Paketlerin geçerlilik süresi nedir?

UPass aylık paketle 1 aylığına, yıllık paketle ise 1 yıllığına tüm içeriğe erişim sağlayabilirsin. UBike kiralama opsiyonu olan paketle eğer 1 aylık kiraladıysan 1 ay boyunca, 4 aylık kiralama yaptıysan 4 aylığına bütün içeriğe ulaşabilirsin.

ULive derslerinde seviye var mı?

Derslerin performansı eğitmene, içeriğe ve kullanılan ekipmana göre değişiklik gösterebilir. Fakat unutma, ULive’da her seviyeye göre bir antrenman var.

ULive’ın takvimini nasıl görebilirim?

Haftalık takvimi web sitemizden ve Instagram sayfamızdan görebileceksin. Ayrıca her hafta başında sana haftalık takvimi email ile ileteceğiz.

ULive içeriklerine yurt dışında ulaşabilir miyiz?

Derslere internetinin çektiği her yerden ulaşabilirsin.

Satın aldığım paketi iade edebilir miyim?

Satın alınan paketler iade edilemez.

Paketimi iptal etmek için bir şey yapmam gerekiyor mu?

Üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız abonelikten çıkmanız gerektiğini unutmayın. Yani üyelik yenileme dönemi gelmeden App store veya Google Play üzerinden abonelik iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Üyeliğimi iptal ettiğim konusunda nasıl emin olabilirim?

Iphone veya Ipad’de aboneliğini iptal etmek istiyorsan, ayarlar kısmından kendi isminin üzerine tıklayınca, abonelikler kısmına gireceksin. Yönetmek istediğin aboneliğe girip, aboneliğimi iptal et diyebilirsin. Android telefonunuzda veya tabletinizde ise Google Play Store’u açıp, abonelikler kısmına girip iptalini gerçekleştirebilirsin.

Bisiklet satın almasam da cycle derslerine girebilir miyim?

Eğer evinde bisiklet varsa aylık veya yıllık paketlerden birini satın alarak derslere katılabilirsin.

Bisiklete ayarlarını yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bisiklet ayarlarını yaparken dikkat etmen gereken önemli şeyler var. Öncelikle, sele boyunun bel kemiği hizasında tutmalısın. Bisiklet gidonun ve koltuğunun arasındaki ölçümün yarım kol mesafen uzunluğunda olmasına dikkat etmelisin. Son olarak da gidon seviyeni ilk başlarda en yüksekte tutmanı öneriyoruz. Evet, şimdi tamamen hazırsınız.

Bisiklet üzerindeki kırmızı buton nedir ve ne işe yarıyor?

Kırmızı buton acil durumlar için! Eğer pedallarının durmasını istiyorsan üstüne basman gerekiyor. Bisikletin önündeki kırmızı butonu sağa çevirdiğinde rezistansın artacak sola çevirdiğinde ise azalacak. Eğer bisiklete ilk defa biniyorsan önerimiz rezistansı en solda yani “0” da tutman. Performansın ve tempon arttıkça rezistans sağa doğru arttırabilirsin.

Bisiklet ayakkabısında hangisini tercih etmeliyim, neden önemli?

IC Schwinn Classic bisiklet modelinde, özel antrenman ayakkabısı kullanmanı öneriyoruz. SPD ayakkabı modeli ile performansın artacak ve bisiklet üzerinde daha rahat hareket edebileceksin.

Bisiklete bindiğimde ayağa ne zaman kalkabilirim ve koreografileri yapmakta zorlanmam normal mi?

Tabii ki! Her zaman söylediğimiz gibi en önemlisi önce kendi ritmini oturtman ve sonra tadını çıkartman. Sonraki derslerde ise yavaş yavaş ayağa kalkacak ve bütün hareketleri yapmaya başladığını göreceksin.

Fonksiyonel kuvvet antrenmanları için evde hangi ekipmanları bulundurmam gerekiyor?

Dumbbell, kettlebell ve bant ekipmanlarını bulundurmanı öneriyoruz. Ağırlık olarak kendi gücünüze göre kg’leri tercih edebilirsin.